-
Asiakaspalvelumme on poikkeuksellisen ruuhkautunut eikä asiakaspalveluun pääse hetkittäin puhelimella läpi, jos kaikki jonopaikat ovat varattuja. Lue lisää
Tältä näyttäisi Vuosaari C
- 2016-12-19
Vuosaareen suunnitellusta monipolttoainevoimalaitoksesta on valmistunut uusia havainnekuvia. Miltä voimalaitos mielestäsi näyttää?
Aiheeseen liittyviä artikkeleita
- 19.12.2016
Kiinnostaisiko maastokävely Vuosaaressa?
Tänään ilmestyvässä Vuosaari-lehdessä on juttu viranomaisten maastokäynnistä Vuosaareen suunnitellun uuden voimalaitoksen lähiympäristöön. Kävimme esimerkiksi viereisessä kuvassa olevan lehtokorven alueella, josta luontoselvitykset tekevän Rambollin asiantuntijat etsivät kesän aikana muun muassa korpisaraa ja velholehteä.
- 19.12.2016
Vuosi 2013: pellettejä, vettä, hiilidioksidia ja juhlia
Vuonna 2013 hankimme lisää uusiutuvaa energiaa vesivoiman muodossa. Lisäksi teimme paljon selvityksiä ja tutkimuksia, joiden perusteella lisäämme uusiutuvan energian käyttöä 20 %:in vuoteen 2020 mennessä.
- Janne Rauhamäki
- 19.12.2016
Hyvä toimitusvarmuus, kohtuullinen energian hinta ja pienet ympäristövaikutukset – miten se tehdään?
Helsingin Energian sähkön ja lämmön tuotannon rakennetta ohjaa pyrkimys maksimaaliseen toimitusvarmuuteen, kohtuulliseen energian hintaan ja vähäisiin ympäristövaikutuksiin. Näiden kaikkien tekijöiden tulee kohdata, kun mietitään uusia energiaratkaisuja.