-
Asiakaspalvelumme on poikkeuksellisen ruuhkautunut eikä asiakaspalveluun pääse hetkittäin puhelimella läpi, jos kaikki jonopaikat ovat varattuja. Lue lisää
Hiki lentää himassa muuttoviikolla
- 2016-12-19
Olihan siitä puhuttu jo pitkään. Kalasatamaan rakentuvasta älykkään energian mallialueesta, josta on mahtavat näkymät niin Hanasaaren voimalaitokselle kuin Mustikkamaalle ja Korkeasaareen. Että se konkreettisesti koskettaisi myös minua tuli kuitenkin yllätyksenä.
Teksti: Minna Näsman
Päätös oli tehty jo puolitoista vuotta sitten. Fiskarsiin me satsaisimme. Sen jälkeen onkin ollut vaikea saada ajatuksia irti talon rakentumisaikaisista vaiheista.
Nyt on muuttopäivä ihan lähellä. Hiki valuu kaikkea mahdollista pakatessa. Onhan kaikki nyt varmasti kunnossa?
Sähkösopimusten teko – check. Usein kysytyt kysymykset – check. Käyttöohje kolmella kielellä – check. Sekä tietysti itse palvelu, jonka synnyttämistä Fiskariin olen ollut kätilöimässä. Kodin etäohjauspalvelu HIMA <3
Tsemppiä muuttoponnistuksiin myös kaikki Fiskarin asukkaat, joille uusi palvelumme tulee ensimmäisen käyttöön!
Jos haluat tietää HIMAsta lisää, klikkaa linkkejä. Ellet löydä etsimääsi, kerro, niin pakataan se mukaan. Vielä ehtii.
Avainsanat
Hima, Kalasatama, kodin etäohjaus, uudet tuotteet ja palvelut
Aiheeseen liittyviä artikkeleita
- 19.12.2016
Kalasatamassa 100 vuotta vanhaa ja uusinta uutta
- 19.12.2016
Sähkövarasto mullistaa sähköntuotannon
- 19.12.2016